Szanowni Państwo,

 

Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin

Współorganizatorzy

oraz Komitet Organizacyjny Konkursu

informują, że uroczysta Gala XVIII Edycji Konkursu

„O Kryształową Cegłę”,

odbędzie się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego

w Lublinie przy ul. Akademickiej 15, w dniu 14 grudnia 2018 r. o godzinie 17:00

INWESTYCJA:  Budynek biurowo - usługowy

ul. Spokojna 2 Lublin

 

 

Inwestor
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe „ORION” Edward Leńczuk
ul. Mełgiewska 80, 20-234 Lublin
Biuro Projektowe
Bieńkowski – Lis – Mierzwa Architekci Sp. z o.o.
ul. Tomasza Zana 38, 20-601 Lublin
81 525 82 08
blm@blm.pl
Projektant
architektura
mgr inż. arch. Jacek Bieńkowski
konstrukcja
inż. Włodzimierz Wójtowicz
Wykonawca
Orion S.A.
ul. Mełgiewska 80 Lublin
OPIS OBIEKTU

Przedmiotem inwestycji jest budynek biurowo-usługowy zlokalizowany w ścisłym Śródmieściu Lublina w obrębie ulic: Spokojna, Jana Karskiego, Wieniawska, Jerzego de Tramecourta. Zasadniczy korpus budynku od strony ul. Wieniawskiej i ul. Jana Karskiego ma siedem kondygnacji nadziemnych. Jego część od strony ul. Spokojnej i ul. Tramecourta cztery. Pod całością projektowane są trzy kondygnacje podziemne. Łącznie budynek jest dziesięciokondygnacyjny.

Zasadniczy podział funkcjonalny budynku przebiega między częścią podziemną i nadziemną budynku. Część podziemna w głównej części zawiera parking dla samochodów osobowych. Na poziomie „-1” oprócz parkingu znajdują się szatnie i pomieszczenia higieniczno-sanitarne dla rowerzystów. Na wszystkich kondygnacjach podziemnych znajdują się pomieszczenia techniczne.

Podział funkcjonalny części nadziemnej budynku przebiega między parterem a pozostałymi kondygnacjami. Na osiach ulic Ewangelickiej i Króla Leszczyńskiego na parterze budynku stworzona została „ulica” wewnętrzna łącząca wycięte w kubaturze budynku place przedwejściowe. Punktem centralnym tej struktury jest patio z przeszklonym zadaszeniem znajdującym się na wysokości ostatniej kondygnacji. Wzdłuż ciągu komunikacyjnego znajdują się lokale biurowo-usługowe.

< Powrót do listy obiektów