Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że Gala podsumowująca XVI edycję Konkursu, na której zostaną wręczone prestiżowe Statuetki oraz wyróżnienia, odbędzie się w dniu 9 grudnia 2016 r. w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie o godzinie 17.

INWESTYCJA:  Domowy Szpital w Białej Podlaskiej

Rejon ulic Warszawskiej, Spółdzielczej oraz Artyleryjskiej, działka nr 1330/13, Biała Podlaska

 

 

Inwestor
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej
ul. Terebelska 57-65, 21-500, Biała Podlaska
83 414-72-11
Dyrektor Dariusz Oleński
sekretariat@szpitalbp.pl
83 414-72-20
Biuro Projektowe
ARCH-DOM Ryszard Suchora, Henryk Dołęgowski
Plac Szkolny Dwór 28, 21-500 Biała Podlaska
Plac Szkolny Dwór 28, 21-500 Biała Podlaska
83 342-00-36
83 342-00-36
Ryszard Suchora, Henryk Dołęgowski
biuro@archdom.eu
83 342-00-38
Projektant
architektura
dr inż. Piotr Trojniel
konstrukcja
inż. Ryszard Suchora
Wykonawca
ul. Brzeska 174, 21-500, Biała Podlaska, biuro@dombud.pl, Prezes Jarosław Łepecki
Przedsiębiorstwo Produkcyjne Handlowe i Usługowe "DOMBUD" Sp. z o.o.
ul. Brzeska 174, 21-500 Biała Podlaska
83 343-18-97
Jarosław Łepecki
biuro@dombud.pl
OPIS OBIEKTU

Architektura budynku Domowego Szpitala oraz rewitalizacji otaczających terenów zielonych została zrealizowana w oparciu o uzgodnienia Konserwatora Zabytków, ze względu na lokalizację obiektu w strefie objętej ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Jest ona współczesna zarówno poprzez zastosowanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych, rozwiązań konstrukcyjnych jak i przez swoją funkcjonalność. Najważniejszymi elementami architektury są "faliste ściany" zaprojektowane od strony południowej i północnej obiektu. Za ścianami znajdują się dodatkowe trakty skrzydeł bocznych. Elewację części środkowej zostały wykończone blachą aluminiową, w kolorze zielonym emitującym patynę miedzi, zamocowaną na ruszcie, o mniejszej, ale zauważalnej amplitudzie fal. Falisty, ograniczony obrys ścian łagodnie wpisuje bryłę budynku w kontekst zieleni parkowej.

Duże przeszkolne powierzchnie budynku zapewniają maksymalną ilość światła naturalnego w pomieszczeniach. Pasy okien przesunięto względem siebie na parterze i piętrze co dodatkowo dynamizuje bryłę. Faliste ściany są wykończone panelami z blachy aluminiowej. Elewacje boczne - zachodnią i wschodnią stanowią "zielone ściany", na których umocowane są siatki pod pnącza. Ponadto w elewacjach umieszczono duże okna, które dodatkowo zgrupowano w obramowane kompozycje połączone niszami międzyokiennymi. Obramowania wykonane są z blachy aluminiowej. Takie rozwiązania zastosowano w celu optycznego zmniejszenia bryły budynku, a także łagodnego wpisania się obiektu w kontekst otaczającego go parku.

 

Konstrukcja budynku, ściany i stropy:

Ściany nośne zew. i wew. oraz ścianki działowe murowane z bloczków betonowych lub gazobetonowych, zewnętrznie dodatkowo docieplane styropianem ekstrudowanym na poziomie piwnicznym. Zewnętrzna "ściana falista" - murowana z bloczka gazobetonowego z ociepleniem wełną mineralną + pustka wentylacyjna + ruszt z desek gr. 25,0 mm + płyta, sklejka liściasta wodoodporna + membrana paroprzepszczalna + panele elewacyjne z blachy aluminiowej.

Ścianki działowe sanitariatów systemowe z laminatu HPL.

Stropy żelbetowe wylewane z betonu, docieplane styropianem z wykonaną izolacją przeciwiglociwą z polii polietylenowej. Schody żelbetowe.

Stropodach niewentylowany, przy układzie warstw: membrana dachowa, kliny styropianowe EPS200 gr. 25 cm paroizolacja x2 folia w płynie, strop żelbetowy o gr. 19,0 cmm sufit podwieszany z płyt gipsowo - kartonowych w korytarzach, w pomieszczeniach tynk III gładzony gładzią gipsową, malowny farbą emulsyjną.

Instalacje: wodno-kanalizacyjne, CO oraz ciepłej wody użytkowej (zaslianie z sieci miejskiej), kontrola dostępu, telewizja dozorowej, wentylacja mechaniczna i klimatyzacja, wentylacja grawitacyjna wspomagana wentylatorami elektrycznymi pomieszczeń sanitarnych oraz magazynków.

< Powrót do listy obiektów