Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że Gala podsumowująca XVI edycję Konkursu, na której zostaną wręczone prestiżowe Statuetki oraz wyróżnienia, odbędzie się w dniu 9 grudnia 2016 r. w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie o godzinie 17.

INWESTYCJA:  Adaptacja budynku GUO "Żłobek - przedszkole Nr 36"

ul. Dąbrowskiej 15, Brześć

 

 

Inwestor
Przedsiębiorstwo Unitarne "ZKB m. Brześć"
ul. Gogola 7/1, Brześć, Republika Białoruś
8(0162)57-45-80
Smorszczek Władimir Władimirowicz
gor_uks@tut.by
57-45-81
Biuro Projektowe
Otwarte Towarzystwo Akcyjne "Polesieżylstroj"
ul. Kiżewatowa 60, Brześć – Białoruś
8(0162)57-22-57
Pentrinicz Anatolij Wasilijewicz
ppo@pzs.by
Projektant
konstrukcja
inż.Kowalczuk Sergiej Władimirowicz
architektura
architekt Gerasymuk Anna Leontijewna
Wykonawca
Otwarte Towarzystwo Akcyjne "Polesieżylstroj"
ul. Kiżewatowa 60, Brześć – Białoruś
8(0162)57-22-57
Pentrinicz Anatolij Wasilijewicz
ppo@pzs.by
OPIS OBIEKTU

Ogólny opis inwestycji:

Obiekt zlokalizowany na terenie obecnego przedszkola w zachodniej części Brześcia, przedstawiający jedno piętrową przybudowę z pomieszczeniami dla 4 dziecięcych grup przedszkola. Obiekt posiada pomieszczenia noclegowe, salę gimnastyczną i gabinety na piętrze dla psychologa, logopedy i administracji. Stary budynek i przybudowa są w tym samym stylu i są połączone wspólnym korytarzem. Dla rodziców zbudowano osobne wejście z ulicy. Projekt miał na celu także gruntowe upiększnie terenu, zamianę nawierzchni asflatowej, zachodniego placu sportowego, połączonego z miejscem do nauki zasad ruchu drogowego. Na terenie obiektu znajduje się plac zabaw dla dzieci wyposażony w zjeżdzalnie, domki, liny i schodki, a także cztery otwarte werandy. W projekcie uwzględniono udogodnienia dla osób o ograniczonych możliwościach fizycznych. Zrekonstruowano kuchnię, która spełnia wszystkie wymagania sanepidowe i wyposażona jest w nowoczesny sprzęt. Wszystkie kolory tęczy, zastosowane w jaskrawych elewacjach, rozcieńczają szare odcienie zabudowy wokół przedszkola.

Użyte technologie, rozwiązania i materiały:

Ściany budynku nośne w układzie poprzecznym i podłużnym, z cegły silikowatej, ocieplone wełną mineralną. Ściany piwnic i cokoła z bloków betowych. Ławy i stropy fundamentowe żelbetowe. Stropy - płyty żelbetowe. Schody i klatki schodowe z prefabrykowanych żelbetowych płyt. Ściany działowe z pustaków silikatowych. Dach płaski, kryty dwówarstwową papą termogrzewczą. Posadzki: płyta ceramiczna, betonowa (pomieszczenie techniczne), linoleum na podstawie izolacji cieplnej, parkiet. Stolarka okienna PCV. Projekt przewiduje montaż wymiennika ciepła, oddzielną jednostkę rozliczeniową i jednostkę sterującą. W dziecięcych pomieszczeniach na parterze podłogi podgrzewane. Wodociąg z rur polietylenowych, kanalizacja z rur PCW. Wentylacja nawiewno - wywiewna z odzyskiem ciepła i mechaniczna z montażem deflektorów na dachu.

< Powrót do listy obiektów