Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że Gala podsumowująca XVI edycję Konkursu, na której zostaną wręczone prestiżowe Statuetki oraz wyróżnienia, odbędzie się w dniu 9 grudnia 2016 r. w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie o godzinie 17.

INWESTYCJA:  Kompleks turystyczno - rekreacyjny

Gardzienice Drugie, dz. nr ewid. 896/1, Gmina Piaski, Powiat Świdnicki

 

 

Inwestor
Gmina Piaski
ul. Lubelska 77, 21-050 Piaski
(81) 58 21 020
Burmistrz Michał Cholewa
um@piaski.pl
Biuro Projektowe
Spoiwo Maciej Styka
ul. Dożynkowa 21d/79, 20-223 Lublin
535 090 536
Maciej Styka
biuro@ksspoiwo.com
Projektant
mgr inż. arch. Marek Mizak
mgr inż. Krzysztof Borkowski
Wykonawca
ELEKTRO-BUD Przemysław Gawda
ul. Ofelii 28, Lublin
OPIS OBIEKTU

Obiekt turystyczno – rekreacyjny w m. Gardzienice Drugie, zajmuje obszar 0,40 ha i składa się z wiaty rekreacyjnej i wieży widokowej wraz z obiektami małej architektury. Na terenie inwestycji zaprojektowano również parking dla samochodów osobowych i tereny rekreacji indywidualnej z siłownią plenerową i placem zabaw dla dzieci. Poza parkingiem i siłownią zewnętrzną, całość obiektu otoczona jest wysokim ogrodzeniem, pokrytym daszkiem z gontu. Do obiektu prowadzi szeroka brama wjazdowa. Wśród ciekawych i niepowtarzalnych elementów infrastruktury wyróżnić można zdrój wody pitnej, którego głównym elementem jest rzeźbiony w kamieniu logotyp marki Szlaku Jana III Sobieskiego, a także zegar słoneczny z tarczą granitową, na której widnieje wizerunek Antoniego Patka, urodzonego w m. Piaski. Na uwagę zasługują także prawdziwe armaty, wpisujące się w klimat inwestycji, nawiązujący do epoki szlacheckiej. Pośrodku placu stoi murowany grill z miejscem na ognisko. Wieża widokowa, wiata rekreacyjna i brama wjazdowa to elementy konstrukcji stalowej. Wieża widokowa składa się z czterech belek łukowych łączących słupy. Posadowienie stanowi fundament bezpośredni. Wymiary wieży
u podstawy to 6,75 x 6,75 m (osiowo), natomiast pomost widokowy ma 6,9 x 6,9 m. Wysokość wieży
u szczytu to ok. 14 m. Odwiedzający to miejsce mogą skorzystać z zapewnionych miejsc siedzących w postaci ławek parkowych, a także ław i stołów zlokalizowanych pod wiatą. Obiekt został obsadzowny roślinnością drzewiastą i krzewiastą. Inwestycja została zrealizowana z dofinansowania pochodzącego ze Szwajcarko-Polskiego Programu Współpracy, w ramach projektu pt. „Marka lokalna szansą rozwoju przedsiębiorczości na Szlacheckim Szlaku w województwie lubelskim”, który gmina Piaski realizowała w partnerstwie z pięcioma gminami. 

Wieża widokowa, wiata rekreacyjna i brama wjazdowa to elementy konstrukcji stalowej, pokrycie – drewno. Konstrukcja ogrodzenia wykonana z elementów stalowych, ocynkowanych, pokrycie drewno, daszek z gontu. Do wyłożenia placu zastosowano kostkę brukową i granitową, a niewielką część powierzchni wysypano żwirkiem. Pod plac zabaw zastosowano piasek, który regularnie jest uzupełniany. Cały obiekt jest oświetlony i zmonitorowany. W obiekcie są zapewnione instalacje wodna i elektryczna. 

< Powrót do listy obiektów