Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że Gala podsumowująca XVI edycję Konkursu, na której zostaną wręczone prestiżowe Statuetki oraz wyróżnienia, odbędzie się w dniu 9 grudnia 2016 r. w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie o godzinie 17.

INWESTYCJA:  Zamojska Od Nowa

ul. Zamojska 8, Lublin

 

 

Inwestor
Zamojska Od Nowa S.C.
ul. Gdańska 70, 20-732 Lublin
512 001 787
Grażyna Mikuła, Krzysztof Mikuła
biuro@zamojskaodnowa.pl
Biuro Projektowe
mgr inż. arch. Janusz Moniak
Projektant
architektura
mgr inż. arch. Janusz Moniak
mgr inż. Tomasz Surmacki
Wykonawca
Elektroprojekt Budownictwo Sp. z o.o.
ul. Diamentowa 4, Lublin
OPIS OBIEKTU

Obiekt znajduje się w obrębie zespołu urbanistycznego Starego Miasta oraz Śródmieścia Lublin. Wpisana jest do rejestru zabytków woj. lubelskiego pod nr A/153.

Inwestycja jest dopełnieniem zabudowy o charakterze śródmiejskim pomiędzy ulicą Zamojską a ulicą Farbiarską. Zamojska Od Nowa to nieruchomość usytuowana w samym sercu Lublina z myślą o ludziach, dla których lokalizacja w śródmieściu jest wygodna, użyteczna i przyjemna. Obiekt z uwagi na różnice wysokości terenu oraz długość budynku podzielono wizualnie na 3 części. Forma budynku zaprojektowana w nawiązaniu do otaczającej zabudowy historycznej. Mieszkania na drugim piętrze to lokale dwupoziomowe z antresolami. Charakteryzuje je wieksza przestrzeń mieszkalna oraz unikatowość.

Budynek wykonano w technologii mieszanej. Część podpiwniczoną zrealizowano jako monolityczną żelbetową. Kondygnacje naziemne wykonano w technologii tradycyjnej murowanej z elementami żelbetowymi. Nad budynkiem wykonano dach wielospadowy. W poziomie parteru zaprojektowano lokale usługowo - handlowe. Na pierwszym oraz drugim piętrze znajduje się po 12 lokali mieszkalnych.

< Powrót do listy obiektów