Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że Gala podsumowująca XVI edycję Konkursu, na której zostaną wręczone prestiżowe Statuetki oraz wyróżnienia, odbędzie się w dniu 9 grudnia 2016 r. w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie o godzinie 17.

INWESTYCJA:  Szpital MSW w Lublinie

ul. Grenadierów 3, 20-331 Lublin

 

 

Inwestor
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Lublinie
ul. Grenadierów 3,20-331 Lublin
tel. (81) 728 46 26
Jarosław Ostrowski
sekretariat@szpitalmsw.pl
Biuro Projektowe
Erbud Rzeszów Sp. z o.o.
Jasionka 942, 36-002 Jasionka
Mirosław Młynarski
rzeszow@erbud.pl
Projektant
mgr inż. arch. Tadeusz Szewczenko
konstrukcja
mgr inż. Krzysztof Polatowski
Wykonawca
ERBUD S.A. Oddział Rzeszów
ul. Franciszka Klimczaka 1, 02-797 Warszawa
Mirosław Młynarski
rzeszow@erbud.pl
OPIS OBIEKTU

Nowo powstały obiekt został w centralnej części kompleksu szpitalnego, w miejscu dawnego budynku technicznego. Od strony południowej połączony jest z istniejącym szpitalem łącznikiem na całej wysokości budynku, natomiast od strony wschodniej łącznikiem parterowym. Budynek szpitala został zaprojektowany w prostej, prostopadłościennej formie, o zwartej bryle w części wyższej i podłużnej formie części niższej. Powściągliwa bryła urozmaicona jest dynamicznie rozmieszczonymi oknami o nieregularnym rytmie oraz pionowym pasem przeszklenia klatki schodowej. Kolorystykę budynku zaprojektowano w odcieniach bieli z akcentami w kolorze szarym. Dodatkowo elewację wejść uwydatniono płytkami klinkierowymi także w kolorze szarym. Dachy widoczne z wyższych kondygnacji zaprojektowano, jako zielone obsadzone niską roślinnością lub wysypane żwirem. Budynek ,,D” szpitala MSWiA jest obiektem wielofunkcyjnym, miejsce w budynku znalazły: dział diagnostyki laboratoryjnej, apteka szpitalna, sterylizacja, dział diagnostyki obrazowej, blok operacyjny, izba przyjęć oraz zaplecze techniczne całego obiektu szpitalnego.

Konstrukcję pięciokondygnacyjnego budynku stanowią stropy między kondygnacyjne w układzie płyta słup. Dodatkowo podparcie dla stropów stanowią ściany monolityczne zewnętrzne oraz ściany szybu windowego, a także klatek schodowych. Posadowienie obiektu wykonano jako bezpośrednie zrealizowane za pomocą ław oraz stóp fundamentowych w rejonie szybu windy z wyjątkiem klatek schodowych gdzie wykonano płytę fundamentową.

Ściany działowe budynku wykonane są w większości z płyt gipsowo-kartonowych o różnej warstwie wierzchniej w zależności od funkcji pomieszczenia, część ścian działowych (głównie w piwnicy) wykonano z bloczków cementowo-wapiennych.

Budynek został zwieńczony czteroma stropodachami przykrytymi membraną dachową PVC, warstwę izolacyjną stanowi styropian dachowy o grubości około 40 cm. Stropodach nad pomieszczeniem agregatu został wykonany jako tzw. dach zielony, natomiast stropodachy nad parterowym łącznikiem i śmietnikiem zostały pokryte żwirem.

Elewacja budynku została wykonana w technologii ETICS, z wykończeniem tynkiem gładkim malowanym na kolor biały. Fasada obiektu została zaakcentowana wykuszami w kolorze szarym i podzielona boniami, elementem elewacji frontowej jest także przeszklona w całości klatka schodowa.

W nowopowstałym obiekcie zamontowano stolarkę okienną z profili aluminiowych, wypełnioną dwukomorowym szkłem, stolarka drzwiowa zewnętrzna została wykonana także z profili aluminiowych z szklanym wypełnieniem. Stolarkę drzwiową wewnętrzną stanowią drzwi drewniane z okleiną HPL w odcieniach szarości, drzwi z profili aluminiowych wypełnionych szkłem, drzwi ze stali kwasoodpornej (blok operacyjny) oraz drzwi stalowych (pomieszczenia techniczne).

Posadzki obiektu zostały wykończone w większości różnokolorową wykładziną PVC, warto zwrócić uwagę na unikatowe wzornictwo wykładzin znajdujących się na korytarzach. Ściany sal operacyjnych zostały wykonane z systemowych paneli ze stali kwasoodpornej malowanej farbą bakteriobójcza. Całość instalacji znajdujących się w salach operacyjnych została ,,wpasowana” w panele co w połączeniu z wykładziną PVC oraz klipsowanym sufitem metalowym tworzy całkowicie szczelną obudowę. Warto zwrócić także uwagę na zastosowanie ściennych wykładzin PVC o bardzo bogatym wzornictwie. Kolorystykę obiektu tworzą głównie odcienie szarości i bieli, schemat ten powielony został z elewacji budynku, dzięki czemu obiekt kolorystycznie tworzy spójną całość.

Budynek został wyposażony w instalację następujących gazów medycznych: tlenu, podtlenku azotu, VAC, sprężonego powietrza i odciągu gazów poanestetycznych. Do instalacji VAC i sprężonego powietrza zamontowano także źródła. Stan gazów monitorują multimedialne strefowe zespoły kontrolne. Instalacja wodno-kanalizacyjna została wyposażona dodatkowo w stację uzdatniania wody, zestawy podnoszenia ciśnienia oraz urządzenie do ciągłej dezynfekcji instalacji. Wymiana powietrza w obiekcie jest zapewniona przez instalację wentylacji mechanicznej obsługiwanej przez 16 central wentylacyjnych znajdujących się na kondygnacji +3  i agregat wody lodowej znajdujący się na dachu budynku. Sale operacyjne wyposażone są w sufity laminarne zapewniające czystość powietrza.  W zakresie instalacji elektrycznych dostarczono dwa zasilacze UPS 60kVA i 80kVA i agregata prądotwórczy, razem urządzenia eliminują możliwości zaniku dostawy energii elektrycznej w całym kompleksie szpitalnym. Dodatkowo każda sala operacyjny zasilana jest przy pomocy transformatora separacyjnego dedykowanego dla każdej sali z osobna. Budynek został wyposażony także w sieć LAN oraz instalację przyzywową. 

< Powrót do listy obiektów