Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że Gala podsumowująca XVI edycję Konkursu, na której zostaną wręczone prestiżowe Statuetki oraz wyróżnienia, odbędzie się w dniu 9 grudnia 2016 r. w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie o godzinie 17.

INWESTYCJA:  Osiedle "Poręba Roztocze"

ul. Koralowa 10-O, 12-P, Lublin

 

 

Inwestor
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe „ORION” Edward Leńczuk
ul. Mełgiewska 80, 20-234 Lublin
81 745 04 38
Dyrektor Adam Lalka
info@orion.lublin.pl
Biuro Projektowe
Bieńkowski – Lis – Mierzwa Architekci Sp. z o.o.
ul. Tomasza Zana 38, 20-601 Lublin
81 525 82 08
blm@blm.pl
Projektant
konstrukcja
inż. Włodzimierz Wójtowicz
mgr inż. arch. Jacek Bieńkowski
Wykonawca
Eksam - Zakład Usługowo - Handlowy
ul. Modrzewiowa 50, 20-138 Lublin
81 746 20 60
Marek Suszek
eksam@o2.pl
OPIS OBIEKTU

Zespół zabudowy, obejmuje dwa budynki (O i P) wolnostojące, w układzie klatkowo korytarzowym, oraz trzy garaże podziemne usytuowane na dwóch kondygnacjach, przykryte tarasem zielonym. Budynki o pięciu i sześciu kondygnacjach nadziemnych mają funkcję mieszkaniową z usługami na poziomie -1. Znajduje się w nich 78 lokali mieszkalnych i cztery usługowe. Charakter ulicy Koralowej określa miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego poprzez wyznaczenie na jej przebiegu placu z zabudową usługową. Plac poprzez charakterystyczny rzut koła stanowi ważny element układu urbanistycznego. Elementem nawiązującym do całości osiedla są ruchome żaluzje drewniane nadające indywidualny charakter. Wewnętrzne patio stanowi wydzieloną część rekreacyjną z ogródkami przydomowymi i placem zabaw.

Konstrukcja budynku w dwukondygnacyjnej części garażowej w całości żelbetowa. W części nadziemnej ściany murowane z cegły ceramicznej i silikatowej ze stropami żelbetowymi. Stropodach niewentylowany z warstwą spadkową pokryty papą termogrzewczą. Okna i drzwi balkonowe w lokalach mieszalnych z PCV z energooszczędnym zestawem dwu i trzyszybowym wykończone okleiną drewnopodobną. Lokale usługowe zaopatrzone są w fasady aluminiowe. Drzwi do mieszkań w klasie odporności na włamanie RC3. Elewacje zewnętrzne wykończone w systemie lekkiej mokrej z balustradami stalowymi prętowymi i żaluzjami drewnianymi. Budynek wyposażony w dźwigi osobowe zapewniające dostęp dla osób niepełnosprawnych na wszystkich kondygnacjach. Instalacja centralnego ogrzewania z węzła cieplnego z sieci miejskiej. Mieszkania zaopatrzone w wentylacje hybrydową systemu Venture, garaże w wentylację wywiewną. Budynek wyposażony w instalację domofonową i telewizyjną.

< Powrót do listy obiektów