Szanowni Państwo,
Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin
Współorganizatorzy
oraz Komitet Organizacyjny Konkursu
informują, że uroczysta Gala XVIII Edycji Konkursu
„O Kryształową Cegłę”,
odbędzie się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego
w Lublinie przy ul. Akademickiej 15, w dniu 14 grudnia 2018 r. o godzinie 17:00
INWESTYCJA: Park Rekreacji ZOOM NATURY w Janowie Lubelskim
ul. Świerdzowa 41, JanĂłw Lubelski
Park Rekreacji ZOOM NATURY powstał na niezagospodarowanym obszarze komunalnym o pow. ok. 20 ha położonym nad janowskim zalewem. Park rekreacyjno-edukacyjny opart na tematyce natury i ekologii, stworzony przede wszystkim z myślą o młodym odbiorcy, zielonych szkołach i rodzinach.
Celem projektu było stworzenie innowacyjnego produktu turystycznego, mocno osadzonego w lokalnym potencjale naturalnym, z którym jesteśmy najsilniej kojarzeni i wykreowanie czytelnej marki Janowa Lubelskiego jako ponadregionalnego ośrodka turystycznego.
Park edukacyjny ZOOM NATURY obejmuje cztery Laboratoria Wiedzy: ,,ZOOM NATURY" - budynek głównej ekspozycji z salą projekcyjną oraz trzy pawilony: ,,Runo Leśne", ,,Awifauny i Troposfery", ,,Energii i Recyklingu" wyposażone w interaktywne ekspozycje tematyczne, które rozbudzają ciekawość, zachęcają do aktywnego poznawania świata poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Budynek administracyjny z recepcją i informacją turystyczną - ,,Brama Natury" z charakterystycznym „lasem" podpór stał się wizytówką Parku. Architektura niewielkich obiektów parku stanowi przykład dialogu z otoczeniem naturalnym. W otoczeniu laboratoriów urządzono „Plac Energii" z interaktywnymi eksponatami - prototypami maszyn oraz fontannami posadzkowymi, osią spinającą jest pasaż z akcentami wodnymi, całość uzupełnia wieża oraz most widokowy.
ZOOM NATURY to także jeden z najatrakcyjniejszych parków linowych w Polsce, tereny rekreacyjne z pasażami spacerowymi, kąpieliska pozwalające aktywnie spędzić wolny czas. Wybudowano obiekty i urządzenia rekreacyjno-sprawnościowe, ścieżkę rowerową, bulodrom, siłownie zewnętrzne, tor kapslowy, boiska do siatkówki plażowej i piłki wodnej. Nastąpiła rozbudowa zalewu: powiększono istniejące otwarte kąpielisko, powiększono i urządzono plaże, małą architekturę i zieleń.
Wybudowano przystań wodną z towarzyszącą promenadą, tarasem widokowym i pomostami (Wodny Posterunek Policji, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, przystań żeglarska).
W ramach projektu wykonano też niezbędną podstawową infrastrukturę techniczną i komunikacyjną: parkingi, sieć wodociągową, kanalizację sanitarną i deszczową, sieć teleinformatyczną, oświetlenie, monitoring.