Szanowni Państwo,

 

Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin

Współorganizatorzy

oraz Komitet Organizacyjny Konkursu

informują, że uroczysta Gala XVIII Edycji Konkursu

„O Kryształową Cegłę”,

odbędzie się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego

w Lublinie przy ul. Akademickiej 15, w dniu 14 grudnia 2018 r. o godzinie 17:00

Konkurs DOM 2023

INWESTYCJA:  Kolegium Studenckie Ukraińskiego Katolickiego Uniwersytetu Ukraińskiej Greko-Katolickiej Cerkwi

ul. Kozelnicka 2 B, Lwów

 

 

Inwestor
Ukraiński Katolicki Uniwersytet Ukraińskiej Greko -Katolickiej Cerkwi
ul. Swiencickiego 17, Lwów
Biuro Projektowe
Prywatne Przedsiębiorstwo "AVR Development"
ul. Lisenka 21, Lwów
Projektant
architektura
inż. arch. Wołodimir Josipczuk
architektura
inż. arch. Witalij Ganża
konstrukcja
inż. Roman Borowij
Wykonawca
Spóka z ograniczoną odpowiedzialnością "Galicyjska Budowlana Gildia"
ul. Rudnenska 14 A, Lwów
OPIS OBIEKTU

Nowe Kolegium UKU to zakrojona na szeroką skalę przestrzeń formacyjna dla studentów, pracowników i gości Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego.

W nowym pięciopiętrowym budynku o powierzchni ponad 8 000 m kw., znajdują się pomieszczenia mieszkalne dla studentów, Centrum Studenckie UKU – przestrzeń do nauki, wypoczynku i rozwoju, a także pomieszczenia biurowe i pokoje gościnne.

Znaczną część pierwszego piętra i niższy poziom budynku zajmuje unikalna przestrzeń studencka, która jest dostępna dla wszystkich studentów UKU, nawet tych spoza Kolegium. Znajdują się tu strefy klubów studenckich, sale gier, sale wykładowe, biuro Dziekanatu ds. Życia Studenckiego i Samorządu Studenckiego, pralnia, duży parking rowerowy.

W nowym Kolegium powstało także Centrum Kandydatów UKU, w którym każdy będzie mógł uzyskać porady dotyczące przyjęcia i możliwości studiowania na uniwersytecie. Na 2 i 3 piętrze znajdują się pokoje gościnne z przepięknym widokiem na Park Stryjski i miasto. Na pozostałych piętrach utworzono przestrzeń mieszkalną. Obiekt dopełnia przestrzeń cichego dziedzińca, z dwoma poziomami tarasów i terenem zielonym do rekreacji i wypoczynku.

Łącznie w Kolegium będzie mogło zamieszkać ponad 200 mieszkańców studentów oraz pracowników uczelni, którzy oprócz swoich bezpośrednich obowiązków będą dzielić przestrzeń mieszkalną ze studentami i odpowiadać za program edukacyjny dla nich: integracja duchowa, kulturowa, edukacja, sport.

Nowe Kolegium łączy w sobie wiele funkcji i oferuje szeroki wachlarz możliwości organizacji mieszkań studenckich: od najmniejszego pokoju dwuosobowego do czteropokojowego bloku dla większej grupy studentów.

Budynek jest w pełni przystosowany do komfortowego życia osób o ograniczonej sprawności ruchowej, ponieważ koncepcja opiera się na budowaniu integracyjnej społeczności. Pomieszczenia dla osób niepełnosprawnych zostały specjalnie zaprojektowane mają szersze drzwi, większe są powierzchnie łazienek zastosowano tu odpowiednie normy budowlane.

Szczególną uwagę zwrócono na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, energooszczędność, izolacyjność termiczną, jakość i szczelność okien i fasad szklanych, a także sprawność systemów i ich automatyzację.

Na każdym piętrze "studenckim" znajduje się pokój dzienny i kuchnia. W kuchni kilka stołów, kuchenki mikrofalowe i czajniki elektryczne, meble tapicerowane. Na końcu każdego piętra znajdują się pokoje do skupienia i modlitwy. Pomieszczenia mieszkalne dla pracowników uczelni posiadają: sypialnię, łazienkę, oddzielną kuchnię-studio z pokojem dziennym.

< Powrót do listy obiektów