Szanowni Państwo,
Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin
Współorganizatorzy
oraz Komitet Organizacyjny Konkursu
informują, że uroczysta Gala XVIII Edycji Konkursu
„O Kryształową Cegłę”,
odbędzie się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego
w Lublinie przy ul. Akademickiej 15, w dniu 14 grudnia 2018 r. o godzinie 17:00
INWESTYCJA: Sala gimnastyczna
Krężnica Jara 321
Inwestycja obejmowała budowę Sali gimnastycznej wraz z niezbędnym zapleczem szatniowo sanitarnym oraz z widownią na 90 osób. Obiekt wybudowany z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Sala gimnastyczna z pełnowymiarowymi boiskami do gry w piłkę koszykową, piłkę siatkową i tenisa ziemnego, z boiskiem do gry w piłkę ręczną.
Zaplecze szatniowo-sanitarne sali gimnastycznej obejmujące : dwukondygnacyjne zaplecze szatniowo-sanitarne z pomieszczeniami dla trenerów z punktem pierwszej pomocy, gabinetem kultury fizycznej, pomieszczeniem na sprzęt sportowy, antresolą z trybunami, pomieszczeniami technicznymi służącymi obsłudze budynku.
Infrastruktura techniczna:
urządzenia z zakresu zaopatrzenia w wodę, energię elektryczną ,instalację telekomunikacyjną, gazu, odprowadzenia ścieków i wód opadowych, droga pożarowa, ciągi piesze , dojazdy, miejsca parkingowe.
Wolnostojący budynek sali gimnastycznej wraz zapleczem w formie dwóch prostopadłościanów połączonych łącznikiem. Część wyższa stanowi salę gimnastyczna , cześć niższa pełni funkcję zaplecza sanitarno -szatniowego Część wyższa mieszcząca salę gimnastyczną jednokondygnacyjna. Część niższa obejmująca zaplecze dwukondygnacyjna.
Zarówno sala gimnastyczna jak i cześć niższa mieszcząca zaplecze przykryte są dachem dwuspadowym stromym o kącie nachylenia 30 stopni. Dach dwuspadowy wykończony blachą na rąbek stojący.
Budynek o ścianach murowanych. Elewacje wykończone tynkiem, przeszklenia z regularnym podziałem.
Bryła łącznika jest prostopadłościenna, kryta stropodachem, o elewacji z przeszkleniami.
Dla budynku wykonano konstrukcję wsporczą dla zamontowanej instalacji fotowoltaicznej.
Centralne ogrzewanie ze źródłem ciepła w postaci pompy ciepła woda-powietrze oraz kotła gazowego.
Elewacja budynku sali gimnastycznej otynkowana w kolorze piaskowym z miejscowym wykorzystaniem płytek klinkierowych w kolorze naturalnym, nawiązując tym samym do istniejącego budynku.
Więźba dachowa z drewnianych wiązarów kratownicowych, dach dwuspadowy, wykończony blachą na rąbek stojący w kolorze szarym
Całość kolorystycznie nawiązuję do istniejącej sąsiedniej zabudowy.